DataMapper: Notifikationsemails til brugere
Når en bruger har aktiveret sin konto i DataMapper efter invitation fra administrator, så kan oprydningen af risikofiler derefter påbegyndes.
Vi ved godt, at det kan være en udfordring at holde gejsten oppe i forhold til at blive ved med at rydde op i filer løbende, samtidig med, at der kan være rigeligt andet at se til.
Derfor har vi introduceret notifikationsmails fra DataMapper. Det er en email, som bliver sendt én gang om måneden til hver bruger, med informationer om, hvordan oprydningen går - om risikoen stiger eller falder fra måned til måned.
En sådan email kan se ud som nedenfor, hvor brugeren bliver påmindet om at huske at rydde op løbende i filer. Med et enkelt klik på log into DataMapper kommer brugeren hurtigt i gang igen.
*Emailen kan altid afmeldes såfremt det ikke ønskes at modtage denne type notifikation fra os. I samme email kan man omvendt tilmelde sig igen såfremt man fortsat ønsker at modtage dem.
Har du spørgsmål til ovenstående notifikationsmail så er du velkommen til at rette henvendelse til vores Customer Success team som sidder klar til at hjælpe dig 😊